מזל גדי

תחזית יומית

יש לא מעט תכניות לסופ'ש הזה, אבל נראה שמקום הבילוי האידיאלי מבחינת הכוכבים הוא דווקא הבית וסביבתו, גדיים. זה בדיוק הזמן להשקיע בבית עצמו, לנקות לארגן ולשפר אווירה, ובהמשך גם להזמין קרובים או בני משפחה לארוחה טעימה ומשתפת.

תחזית למחר (10.12)

פרופיל מזל גדי

מזל גדי שייך ליסוד האדמה, ולקבוצת המזלות הקרדינליים. הגדי נשלט על ידי שבתאי, שמכריח אותו לפעול בצורה מאוד ממושמעת. אולי בגלל זה הגדי זקוק מאוד למסגרות מחייבות כדי ליצור לו שדות פעולה. קשה מאוד לגדי לפעול בצורה ספונטנית כמו הקשת או הטלה. הוא נחשב למזל עצור, סגור ומאופק, שמנסה להיות תמיד בשליטה. למרות זאת, עמוק בפנים הגדי מאוד... ביישן, כן, כן. לכן הוא בונה מגיל צעיר חומה קטנה ובלתי נראית שתשמור עליו, ולשם כך הוא משתמש במסגרות.

הגדי הוא מזל שמאוד מקשה על עצמו: קשה לו להאמין שבאמת אוהבים אותו, והוא ביקורתי מאוד על פעולותיו. הוא זקוק למסגרות פעולה בהן יוכל לבטא את עצמו, כי הן עוזרות לו לדעת בדיוק איפה הוא עומד. בגלל חוסר האמון הבסיסי שלו בעצמו, הוא זקוק להערכה יותר מאשר לאהבה: אהבה היא מקום מוזר, משתנה ולא יציב שיכול תמיד להיעלם, אבל הערכה נשארת, כי היא מבוססת על פעולות ועובדות, ולא קריזות בלתי ברורות. זו הסיבה שהגדי זקוק להצלחה שנראית לעין, חומרית או רגשית.

הגדי נוטה לעלות מעלה בסולם בעיקר כשהוא מבוגר יותר מעמיתיו. הביישנות הטבעית שלו גורמת לו לצאת מהקליפה הרגשית בדרך כלל רק באמצע שנות השלושים. עד אז, הוא ירגיש מבוגר וקצת שונה מהסביבה. בבגרותו הוא נותן גז, מוצא את מקומו, בונה לעצמו מסגרות מחייבות, ומתחיל לפרוח.

בגלל שהוא כל כך רציני, עם חוש הומור מיוחד וציני ששומר על פוקר פייס, אפשר לראות גם את חיוכו הקטן המפורסם בזוית הפה, הלא הוא חיוך הגדי...

תחזית שנתית

שהותו של כוכב פלוטו במזל שלכם משפיעה על הרבה מאוד גדיים הזקוקים לשינוי, ובעיקר אלה שנולדו בשבועיים הראשונים של המזל: פלוטו מביא איתו מוות לחלקים בחיינו שמיצו את עצמם כדי לפנות מקום לצמיחה חדשה ומואצת, ומכאן גם להתחלות חדשות ומעניינות – אך רק אם נסכים לוותר על הפחד שלנו משינויים ולא ניאחז בקרנות המזבח, אלא נלמד לשחרר ולהרפות, ולפנות מקום לאנרגיה חדשה ופוריה.

חלק מכם כבר מרגיש את כוחו של השינוי הזה בדרך כזו או אחרת, אם על ידי יזמה אישית שלכם או של אחרים בחייכם כשהם יוזמים ואתם נגררים אחרי השינוי הזה, לפעמים בחשק ולפעמים בכעס ובתסכול. הגדי שונא לאבד שליטה, אבל אם יש משהו שפלוטו עובד עליו בעוצמה הוא איבוד השליטה הזה וכניעה לכוחות היקום שהם חזקים מאתנו כדי לשנות ולהתחדש, וכמו בטבע – מה שלא מתחדש ומשתנה בזמן עם מה שקורה סביבו – מגיע לסניליות, ומשם לשיתוק וניוון.

מיקומו של סטורן שליט המזל שלכם במזל קשת עובד לא מעט על הנעשה מאחורי הקלעים של הפחדים שלכם, ונוגע בפחד להתרחב, בפחד לנסוע רחוק מדי או לרוץ בעוצמה חזקה מדי, ובכלל לעשות משהו שהוא שונה ממה שאתם רגילים. לשמחתכם נמצא מהקיץ של השנה שעברה כמו גם בקיץ השנה יופיטר כוכב השפע במזל בתולה בבית הצמיחה האישית והרחבת האופקים, ולפחות זמנית הוא עובד נגד הגישה הסטורנית המצמצמת הזו על ידי אופיו האופטימי והמרחיב של יופיטר.

השפעה היופיטרית הזו לא תמשך יותר מדי – למעשה אי מסתיימת בחודש ספטמבר של השנה הקרובה, ואז תחוו משהו שונה: יופיטר יעבור לבית הקריירה שלכם, ויביא איתו שנה שלמה של אמביציה חזקה ואפשרויות מימוש קרייריסטי שהגדי המצוי חולם עליהן, כשמלות המפתח היא שליטה – ומימוש.

הילוכו האחורי של כוכב מרס פוגשים אתכם בעיקר בצד הקולקטיבי והחברתי שלכם. בין החודשים אפריל ויוני אתם עלולים למצוא את עצמכם מסוכסכים עם לא מעט חברים קרובים וידידים, כשהמניע שנמצא מתחת לפני השטח הוא הצורך שלכם לשנות ולהשתנות, והריב האמיתי הוא בעצם שלכם עם הכוח הזה והמנעות מביקורת בעיקר כתוצאה מפחדי השינוי הזה.

עקב כך יתכן דיאלוג מעניין בין הצורך להשתנות ולהתחדש ובין הפחד שדורש מכם להשאר באותו מקום וכפי שאתם, ומרס שמייצג באופן זמני את כוחו של השינוי הזה מול מוסדות וארגונים שדוחפים אתכם לעבר השינוי או לעבר חברים שמשתנים בעצמם, עשוי לסמל זאת יותר מכל דבר אחר.

מה עושים? מקשיבים, חושבים, לומדים מחדש את המטרות שלכם, ומנסים להכניס את השינוי לחייכם באופן שיפרה אתכם ואת הסביבה,ולא יגרום נזקים.