מזל דלי

תחזית יומית

גם מרס וגם ונוס שוהים עכשיו במזל שלכם, ומביאים איתם שלל רגשות סותרים: מצד אחד הלב מלא אהבה ונעימות, אך מצד שני מגיע גם הצד שמתעקש לעשות דברים בדרך שלו. הירח הטלאי מדגיש את היכולת שלכם לתרגם את כל זה למפגשים שמחים עם אנשים חדשים.

תחזית למחר (10.12)

פרופיל מזל דלי

מזל דלי שייך ליסוד האויר, ולקבוצת המזלות הקבועים. הוא נשלט על ידי אורנוס, שקשור מאוד לשינויים ולחשיבה מקורית. אורנוס גורם לדלי להיות מבריק וידידותי מאוד כלפי הסביבה, אך בו בזמן גם קצת מרוחק וסגור בבועה שכלתנית.

הדלי הוא אחד המזלות הידידותיים ביותר בגלגל המזלות. בגלל שהוא שייך למזלות האויר השכלתניים, הוא ממהר להתיידד בצורה אינטליגנטית ולרכוש חברים רבים. מגיל צעיר הוא נמצא במרכז החברה, כי הוא יודע לשמור על עצמו ולהישאר ידיד של כולם.

הדלי, אולי בגלל שאורנוס שומר עליו לבל ייפגע מרגשות עמוסים וצפופים מדי, הוא מזל טיפ-טיפה לא אישי. הוא אמנם ידידותי מאוד, אבל לעיתים מעדיף ידידים על פני קשר זוגי סוער. עודף רגשות עלול לאיים עליו ולגרום לו לברוח – מה שהוא אכן עושה לפעמים.

הדלי הוא אלוף הניתוקים: הוא זקוק להרבה מאוד חופש, וחייב יכולת תמרון בין כל המחויבויות החברתיות שלו. הוא פשוט נעלם וחוזר: הוא יכול להתנתק ממך באמצע השיחה, אבל לחזור אחרי כמה דקות ולהשלים הכל בעזרת היכולת האינטליגנטית המהירה שלו.

הדלי מבריק מאוד, ואורנוס גם מעניק לו לעתים ניצוץ של גאוניות ומקוריות, אותו ניצוץ ממנו אפשר לברוא משהו מכלום. הניצוץ הזה הוא ייחודי - אך לא אישי, ולכן לפעמים קשה לדלי עם אנשים, לאורך זמן. לא פלא שהרבה מאוד דליים נקשרים למחשבים שלהם, ועובדים בתחום ההיי טק. אפשר ממש לומר שאת המחשב המציאו בשביל הדלי, והוא גם דומה לו: אינטליגנטי, מהיר מאוד, לא אישי, ולא זקוק להבעת רגשות בלתי פוסקת. מהסיבות האלה, הדליים מתקשים לעיתים בזוגיות לאורך זמן, ומעדיפים להיות עם עצמם או עם קבוצה גדולה של אנשים, בה יוכלו להתבטא בצורה חברתית וידידותית - אך בעצם להיות לבד.

תחזית שנתית

מיקומו של יופיטר במזל בתולה מהקיץ של השנה הקודמת כמו גם במרבית חודשי השנה הזו אינו פשוט עבורכם. זהו מיקום שמכריח אתכם לשנות את הגישה כלפי חומר וכספים, אך הגישה הזו חייבת להשתנות מבפנים, ועדיין לא רואים את התוצאה שלה כלפי חוץ.

רק בהמשך השנה הקרובה אחרי חודש ספטמבר ניתן יהיה לראות איך תרגמתם את הצורך הזה דרך נושא הצמיחה וההתפתחות האישית שלכם, האם לנסיעות, האם ללימוד של משהו חדש, ואם לגישה חדשה הן כלפי חומר וכספים והן כלפי הצורך באנשים חדשים בחייכם שגישתם לחיים היא שמחה וחיובית.

התהליך שמתרחש בין החודשים מאי ויוני, שעיקרו תנועתו של מרס כוכב היזמה והאקשן, נוגע בעיקר בצד הקרייריסטי והאמביציוזי שלכם. הדלי המצוי אוהב לחיות בתוך בועה משלו, נמצא ולא נמצא, תקשורתי מאוד אך לא ממש אישי, והוא שונא ששולפים אותו ממנה ומכריחים אותו להתעמת עם רגשות, בעיקר רגשות שליליים.

אולם הילוכו של מרס במזל עקרב פוגע בדיוק בנקודה הזו: הצורך לחוות חוויות רגשית עוצמתיות ולהשתמש בעוצמה הזו כדי לקדם ולהתקדם, ליזום ושלא יזמו עבורך, על כל המשתמע. עצם נקיטת היזמה הזו משמעותה שליפה מתוך הבועה שלכם, כשמרס מכריח אתכם לקפוץ למרכז המגרש ולא לשבת על הגדר.

התוצאה – זו יכולה לנוע בין גישה עויינת וקיטור אינסופי, לבין שמחה גדולה כשהזירה משתנה והרמת הכפפה הלא אישית המוכרת, והפיכתה לאישית תוך כדי הבנת עומק של התהליכים שמניעים אתכם מבפנים: אמביציה חזקה, צורך הישגי אמיתי, וחוסר פחד להלחם על הדברים החשובים לכם.

כשמרס הולך קדימה, התוצאה היא חיובית ובונה. כשהוא הולך אחורנית היא מפגיש אתכם לעיתים עם כשלים חוסר הבנה של הסביבה וקושי להסביר לעצמכם או לאחרים את המלחמה המוזרה שלכם על חלקת האלוהים הקטנה האישית והפחד לצאת ממנה, או לאבד שליטה שם בחוץ.

אולי משום כך התהליך הזה עלול להיות מרגיז מתסכל ולא קל, אבל בסופו של דבר אם אכן תסכימו לצאת מהבועה הקטנה שלכם, לנקוט בגישה אישית יותר ולרוץ קדימה עם האמביציה והחלומות שלכם למרות שאתם חשופים שם בחוץ, כי אז אתם עשויים להרויח בגדול את השמחה האמיתית שיש בו במימוש החלומות והרצונות האמיתיים שלנו, כשאנחנו מעזים להפסיק להתבדל, ומוכנים לקחת חלק אמיתי בעשייה ובעולם הזה שמצפה לנו שם בחוץ, וזה – יעשה את ההבדל.

ודבר אחרון אחרון: מעברו של יופיטר למזל מאזניים אחרי ספטמבר יפגיש אתכם עם הצורך לצאת לאזורי פעולה חדשים ולא מוכרים, עם כל הסיכון שבדבר, ולוותר על המוכר והידוע. זה לא יהיה קל, אבל בהחלט מתגמל.