מזל דגים

תחזית יומית

הירח הטלאי מנחית אתכם לקרקע בסופ'ש הזה, דגיגים, ויכול גם ללמד אתכם איך ליהנות מהדברים הקטנים, ולאו דווקא מהבילויים הגדולים. זמן מצוין להרבה אוכל טוב, מוסיקה משובחת, ואוסף חברים שיכולים ליהנות משני אלה ביחד אתכם.

תחזית למחר (10.12)

פרופיל מזל דגים

מזל דגים שייך ליסוד המים, ולקבוצת המזלות המשתנים. ואכן, הדגים משתנים כל הזמן, בגלל שהצירוף של המים הזורמים והצורך לנוע כל הזמן חזק מהם. כוכב נפטון שולט על מזל דגים, והופך את השהות איתם לתחושת שהות ליד חוף הים: לפעמים המים צלולים, בהירים ושקטים, לפעמים סוערים ובעלי גלים גבוהים, ולפעמים עכורים וסוחפים.

מצבי הרוח הדגיים שונים ומשתנים, אבל כמעט תמיד אפשר למצוא אצלם עצב נסתר, עגמומיות מסויימת שנמצאת מתחת לפני השטח ומחפשת לה מוצא. אולי בגלל העובדה הזו, רבים מהדגים אוהבים לכתוב, בעיקר שירה. יש משהו לירי וטרגי בדרך בה הם מסתכלים על המציאות. בכלל, הדגים נחשבים למזל אמנותי מאוד, בעלי יכולת הבעה מדהימה, בעיקר בתחום המשחק. נפטון מאפשר לדגים להשתנות ולחקות בני אדם ודמויות עד שהם כמעט הופכים להיות הם עצמם. יכולת החיקוי וההפנמה הדגית כל כך מדהימה, עד שלפעמים נדמה שהדג מקבל את אישיות האיש שלידו. העובדה הזו מאפשרת להם להיות ממש 'חיות במה' ולהצליח בתחום התיאטרון, כמו גם להיות מטפלים מסורים מאוד, ולעבוד עם אנשים אחרים בצורה קרובה ואמפתית.

הרבה ממבני הדגים הם עובדים סוציאליים: היכולת שלהם להרגיש את האחר ולתת לו את מה שהוא צריך הופכת אותם למטפלים אמיתיים, ובכל התחומים. לפעמים ינצלו הדגים תכונה זו ויהפכו לנוכלים מדהימים, שיצליחו לרמות גם את הספקנים הגדולים ביותר...

אבל בתוך כל זה שוכח הדג דבר אחד: את עצמו. יש לדגים יכולת לבטל את עצמם בחברה, להתעלם מהצרכים שלהם ולהרגיש שהם קורבן של החיים. דגים כאלה עלולים ליפול קורבן לסמים, אלכוהול והרס עצמי.

תחזית שנתית

למזל דגים יש נטייה מעניינת להסתגר באופן קבוע, אבל ההרגל הזה עשוי לעמוד למבחן אמיתי בתקופה הזו. ואכן, כבר מהקיץ האחרון בשנה הקודמת ועד סוף הקיץ בשנה הקרובה שוהה לו יופיטר כוכב השפע בבית הזוגיות והיחסים שלכם, ומשפיע מטובו על הדיאלוג הזוגי בחייכם, ועל מערכות היחסים בכלל כולל על היכולת שלכם לייצר דיאלוג תקשורתי אמיתי בארבע עינים עם מי שנמצא ממול.

יופיטר, בגישתו האופטימית ובחיוך שהוא מביא איתו, מאפשר לכם לפנות מקום גדול יותר בזוגיות וביחסים שלכם לאדם אחר, ובמקביל להיות יותר קשובים לו ולדרישותיו על כל המשתמע מכך. זה בהחלט יכול להיות זמן איכות זוגי שעיקרו – דיאלוג, בין הצורך שלכם לבטא את עצמכם באופן ישיר, לבין הצורך שלכם להעניק לפרטנרים שלכם חלק מהשפע שאותו אתם עצמכם חווים בתקופה זו.

יופיטר בשהותו מול המזל שלכם עשוי לשקף לכם לעומק את המקום הרגשי שאתם עצמכם רוצים להיות בו, ואת האוטופיה שביחסים אמיתיים הבנויים על כנות אמון ושמחה. עצם היכולת להבין זאת, לראות זאת מרחוק ולשאוף להגיע למקום הזה, עשויה כבר מעצם היותה לשפר את היחסים שלכם ואת הדיאלוג הזה עם מי שנמצא ממול, אתכם או לידכם, אפילו בעצם המודעות לאפשרות הזו.

מעברו של יופיטר למזל מאזניים בספטמבר מביא איתו תהליך חדש למערכת, שעיקרו – לקיחת סיכונים כדרך לשינוי, הן בגישה והן באיכות החיים. סיכון הוא למשל הצורך לקפוץ לאמצע המגרש כדי לשחק באמת ולא להיות בקהל הצופים, כיון שאז אנשים יכולים לראות מי אתם באמת וממה אתם מורכבים ואתם נחשפים לעומק. איזה פחד! סיכון נוסף הוא גם הצורך לבטא רגשות שליליים וכך אולי גם לאבד אלת חיבתן של הבריות שמצפות מכם כמובן להיות רק מתוקים וחיוביים מאין כמוכם. לא קל, כן כן. (חיוך פולני מוכר)

אבל כדאי לזכור את הסמל הזה של בני מזל דגים: הוא מורכב משני דגים זה מעל זה – בכוונים מנוגדים. האם זה מקרה? זה בדיוק כפי שהייתם שואלים האם זה מקרה שברגע שממש טוב לכם מגיע הדג השני לצבוט אתכם ולהזכיר לכם רגע עצוב או לגרום לכם להסתגר, בדיוק כפי שאין זה מקרה שבדיוק כשאתם רוצים לפרוץ לדרך חדשה פתאום הטלפון משתתק, מצב הרוח הופך מעצבן, ואין מוניות בסביבה. ואולי היקום משתף פעולה עם הצד ההפכפך הזה וגורם לכם לראות בכל רגע נתון גם את הצד השני ולבחור לעיתים דווקא בו?

אז זהו, שהשנה הבחירה הזו אמורה להיות קלה יותר עם יופיטר עד ספטמבר, ומאז והלאה – קשה יותר. בחודשים אפריל עד יוני לעומת זאת מאפשר הילוכו האחורי של מרס דווקא כמה תובנות חדשות הקשורות ללימודים למודעות ולצמיחה אישית, וזה אולי הזמן באמת להביא לדיון נוסף את התכניות שלכם להרחבת אופקים בפני אחרים, לשמוע עוד דיעות, אבל להחליט סופית לא לפני סוף אוגוסט, אז חוזר לו מרס להילוך רגיל, ואיתו חוזר לו גם החיוך. מוסכם עליכם?