מזל סרטן

תחזית יומית

הירח שבמזל טלה שם דווקא אתכם באור הזרקורים בסוף השבוע הזה, סרטנונים. כעת הזמן לפעול באופן אקטיבי ואפילו אסרטיבי, במקום להתכנס בפוך החמים. זמן טוב להכיר אנשים חדשים, לפגוש מקומות בילוי שלא הכרתם, ולהפגין נוכחות.

תחזית למחר (10.12)

פרופיל מזל סרטן

הסרטן שייך למזלות המים האמוציונליים והריגשיים, ולקבוצת המזלות הקרדינליים, יוצרי האנרגיה. במקרה הזה הסרטן מייצג אנרגיה רגשית. הסרטן הוא הרביעי בגלגל המזלות. אם במזל טלה הילד נולד, בשור לומד לאכול ובתאומים - לדבר, בסרטן הוא מבין שיש לו בית, ומסגרת משפחתית.

הסרטן הוא מזל רגשי מאוד, וזקוק להרבה חום ואהבה סביבו. הוא מאוד קשור לבית, ומה שקורה בו משפיע עליו יותר מאשר על כל מזל אחר. הבית של הסרטן מסמל צורך חזק בביטחון רגשי.

שליט מזל סרטן הוא הירח, שגורם לשנויי מצבי הרוח שלו לעיתים קרובות, לפעמים ללא כל סיבה נראית לעין. במפת הלידה הירח מייצג את דמות האם, ואכן, הקשר בין הסרטן לאמו חשוב לו יותר מכל קשר אחר. אולי בגלל זה הסרטן הוא מזל מופנם, רך, אימהי ומפנק כשטוב לו, וקוטר לא קטן כשרע לו.

הסרטן גם אוהב מאוד לעצב את ביתו ולעצב בכלל, ואוהב לטפל באחרים ולהיות אם בית סביבתית לכל מי שזקוק לכזו. מעבר לכך הוא גם רומנטי מאוד, אוהב אוכל טוב, נוחות ונוסטלגיה, אספן מושבע של חפצים (נוסטלגיה כבר אמרנו?) ומתרפק על העבר, גם אם עבר מאז רק שבוע...

תחזית שנתית

בגדול, השנה הזו שחלפה סימנה יותר מכל את שנת התקשורת שלכם, סרטנונים. הסרטן נחשב כמזל מופנם למדי, אבל מעברו של יופיטר למזל בתולה בשנה שעברה סימל את היכולת שלכם לשנות פאזה, ולהתחיל לתרגם את התכניות והרעיונות שלכם למלים, והרבה מהן.

יופיטר ממשיך גם השנה לנוע במזל בתולה עד חודש ספטמבר, ולעזור לכם להשלים את התהליך שעיקרו – פתיחת דף תקשורתי חדש אל העולם. זהו זמן מצוין ליזמות תקשורתיות חדשות, לשיחות כנות מהסוג שמזמן לא ניהלתם, לחשיפה רגשית גבוהה יותר ולמלים שמשמשות גם כמנופים לפעולה ולא רק לשיחה. כל זה יכול להביא איתו שלל היכרויות ידידותיות חדשות, ולא מעט אנשים חדשים ומעניינים שיכנסו לחייכם.

תקשורת – הכוונה גם למודעות. זו שנה מצוינת לקבל עצות מאחרים, לפתח את המודעות שלכם דרך קורסים ושיחות עומק עם אנשים מודעים לעצמם, ולהבין קצת יותר את עצמכם ואת המניעים שלכם, כולל מצבי הרוח המשתנים במהירות הסרטניים המפורסמים.

בספטמבר עובר יופיטר ונכנס למזל מאזניים, המאכלס את בית המשפחה שלכם. ואכן, הגיע הזמן להתרחבות ביתית ומשפחתית, בין אם דרך לידה ובין אם דרך הרחבת הבית, שיפוצים שנעשים בבית, או שינוי האווירה בבית. כידוע, ביתו של הסרטן הוא מבצרו, אבל אחרי ספטמבר המבצר הזה הופך פתוח ביתי ואופטימי הרבה יותר, עם כמה וכמה אפשרויות גם לנסיעה למקום אחר או לשינו מקום מגורים, כשיופיטר משמש כאן כזרז לנסיעות ומגורים בח'ול.

התקופה שבין אפריל ליוני שבה שוהה מרס בהילוך אחורי במזלות קשת ועקרב, עשויה להיות מעניינת מבחינתכם. מזל עקרב מאכלס את בית היצירתיות והילדים שלכם אך גם את בית הרומנטיקה והביטוי האישי, וזהו זמן מצוין לעשות עבודת עומק על נושאים אלה: פותחים כעת את נושא היחסים וכל מה שקשור לאהבה, פוגשים אהבות מהעבר או סגורים מעגלים הקשורים אליהן, מנקים את הלב מהשפעות לוואי, וממשיכים הלאה.

זהו גם זמן טוב להפתח לגישה יצירתית חדשה ומעניינת, תוך שאתם מצליחים לנקות עכשיו חומות ומחסומים מהעבר שעצרו אתם בשנים האחרונות, ולהפתח לעולמות חדשים שעד עכשיו פחדתם להיחשף אליהם. הגיע הזמן לשנות משהו בדיאלוג שלכם עם הדברים שאתם אוהבים ורוצים באמת, ומעורבות רגשית גבוהה מדי עלולה רק להכניס פחדים למערכת. כעת אתם יכולים לראות את הדברים כמות שהם, ואפילו לשנות את הטעון שינוי, ולשנות גישה.

זו שנה מצוינת לממש את כל התכניות שרציתם לממש כשחלמתם על בית משלכם. לא תמיד אתם מרגישים תחושת בית בבית שאתם גרים בו, אבל השנה התחושה הזו חשובה במיוחד. זה בדיוק הזמן להשקיע יותר בבית בריהוט ובאווירה שבו כדי שתחושת השייכות והשורשים והבטחון, שלושה אלמנטים כל כך משמעותיים בחייו של הסרטן המצוי, יבואו לידי ביטוי במלואם.