מזל אריה

תחזית יומית

הירח במזל טלה, השמש שליטת המזל שלכם במזל קשת, ושני אלה עם כל האש שהם מביאים איתם עשויים להפוך את סוף השבוע הזה לאקטיבי ושמח במיוחד, כמו שאריות אוהבים. מרס וונוס במזל דלי לעומת זאת מדגישים את הצורך בדיאלוג זוגי, אבל גם את הצורך המוכר להיות צודק. אל תתעקשו על המלה האחרונה.

תחזית למחר (10.12)

פרופיל מזל אריה

האריה שייך למזלות האש, וקבוצת המזלות הקבועים, אלה שכל כך קשה להם להשתנות. אם תישאלו את האריה – הוא גם לא ממש ימצא סיבה לעשות את זה. זה בגלל שהאריה מרגיש מלך החיות, ומלך בכלל. כבר בצעירותו הוא הופך להיות באופן אוטומטי מלך הכיתה, ובצבא הוא יהיה הקצין שכולם מסתערים אחריו, זה שאוכל שלוש ג'בלאות לארוחת בוקר. האריה חייב להיות במרכז, ולא סתם הבית שמבטא אותו נקרא בית האגו - הבית שמבטא את ה'אני' שלנו, הבית של השמש. השמש היא שליטת מזל אריה, ובדיוק כמוה, גם האריה אוהב שהכל נמצא סביבו, והוא מאיר באהבה וחיבה, בתנאי שלא ישכחו מאיפה מגיע האור...

האריה הוא יצור דרמטי מאוד, והצבעים האהובים עליו כמובן הם אדום וזהב. הוא אוהב להיכנס כשכולם מסתכלים, ולצאת כשכולם יוצאים לפניו, רצוי תוך השתחוות קלילה, ואם אפשר גם כיפוף ברכיים. רק במקרים כאלה הוא מוכן לוותר על התואר 'הוד מעלתו'.

אבל כדאי לזכור שהאריה בדרך כלל חם מאוד ונדיב, אוהב מאוד לפנק ולהזמין את כולם, אבל גם להיות זה שקובע לאיזו מסיבה הולכים, מי מקובל ומי לא, ולמי לא כדאי אפילו לצלצל. יש הבדלים קטנים בין האריה ללביאה: הוא לא ממש אוהב להתאמץ, כי הרושם שהוא עושה עובד גם ככה. היא, לעומת זאת, מנסה כל הזמן לקחת הכל על עצמה, וגם לבצע בצורה מושלמת את ה- כל. האמת היא שבלי שניהם שום דבר לא יזוז, וכל אירוע יהיה פשוט חסר טעם. ככה, לפחות, הם חושבים, והאמת - זה גם בעצם די נכון...

תחזית שנתית

מזל אריה קשור מאוד לחוויית ה'אני' שלו שנעה סביב עצמו, וההכרה שהוא זוכה לה מהסביבה ביכולות שלו הקשורת למהיגות והפעלת אחרים. אולם השנה שחלפה לימדה אתכם משהו חשוב מאוד שעד עכשיו נמצא בתהליך למידה: ההתייחסות לחומר וכספים בחייכם, ולא רק אל עצמכם.

ההתייחסות לכסף כדרך להשיג את הדברים שחשובים לכם, הטיפול בכסף, שימוש נכון במשאבים שלכם ותכנון פעולה כלכלי נכון – כל אלה עמדו השנה בראש סדרי העדיפויות שלכם בעזרתו האדיבה של יופיטר, שניסה ללמד אתכם את כל אלה בחיוך ובגישה אופטימית.

אין כסף – אין דאגות, אומר הפתגם, אבל לפעמים הדאגות מתחילות בעיקר כשהוא ישנו, והאריה שבדרך כלל חי בתחושה שמגיע לו, לא תמיד יודע לשמר אותו, ולבנות ממה שיש לו בטחון כלכלי ארוך טווח שיחזיק מעמד שנים רבות. זה מה שהוא פגש בתחילת השנה שעברה, ומכאן גם החל הצורך לנסות ולשנות את הגישה.

השנה הזו שימש לכם חשבון הבנק שלכם זירת התנסויות מעניינת לניסויים שעשיתם כדי לדעת איך להתייחס נכון לחשבון הבנק, החל מהצורך לסגור אוברדראפט או להחזיר חובות ועד הצורך לחלק נכון את הכסף כך שיספיק לכל ההוצאות שלכם, ובמקרה של האריה המצוי זה לא תמיד מספיק כי האריה, מה לעשות, הוא סטייליסט במהותו, ואוהב את הטוב ביותר – שלעתים קרובות הוא גם היקר ביותר.

הלימוד הזה ממשיך גם השנה, עד חודש ספטמבר, כשאל יופיטר הסבלן מצטרף גם סטורן הנוקשה שנמצא בבית הבילויים וההנאות שלכם, והוא מלמד אתכם נושאים שחשובים לכם מאוד כעת כמו למשל משמעת עצמית שבלעדיה לא תגיעו רחוק, ואפילו דחיית סיפוקים, אחד האלמנטים הקשים ביותר לאריה שלנו.

כל זה נכון השנה באהבה כמו גם ביצירה או בהנאות ובבילוי עצמו: סדרי העדיפויות שלכם משתנים, והצורך לבלות ולהנות מפנה את מקומו לצורך לבנות משהו בר קיימא לאורך זמן גם על חשבון זמן האיכות הבילויי החביב, והסיפוק שמגיע עקב כך גדול מתמיד.

הילוכו האחורי של כוכב מרס בין החודשים אפריל ויוני עלול להביא איתו ויכוחים עימותים וצורך בשינויים בנושאי בית ומשפחה. זהו זמן שבו חיי הרגש עשויים להתמודד עם דרישות שונות מצד אנשים אחרים, ולהכריח אתכם לצאת מעצמכם כדי לפתור בעיות שעד עכשיו הצלחתם להמנע מלפגוש בהן. עם גישה נכונה ויוזמת ובלי פחד תוכלו לנקות את מה שמפריע לכם להמשיך ולהתפתח.

מעברו של יופיטר למזל מאזניים בספטמבר יביא איתו מצב רוח תקשורתי ואסרטיבי עד סופה של השנה, ונראה שבחודשים אוקטובר-דצמבר תוכלו להרים ראש ולפתוח פרק יצירתי ויוזם חדש ומעניין במיוחד.