מזל עקרב

תחזית יומית

יש הרבה אנרגיה והרבה אש לאקשן, אבל השבת נראה שהדגש הוא דווקא על כל מה שקשור לחובות ולמחויבויות שלכם, אישית חברתית ומשפחתית. זמן טוב להיות עם אלה בסביבה שזקוקים לכם, להשקיע קצת יותר בבני משפחה וקרובים, וליהנות מתחושת הביחד.

תחזית למחר (10.12)

פרופיל מזל עקרב

מזל עקרב שייך לקבוצת המזלות הקבועים, וליסוד המים. מזל עקרב הוא מזל מופנם, סגור וחשדן, ובצדק: בעיניו, העולם הוא מקום עויין, ויש לנהוג כלפיו בחשדנות ראויה עד שהוא מוכיח את עצמו - ולא להיפך. העולם חושב אחרת? לעקרב לא איכפת: יש לו מספיק אופי כדי לעמוד בנחישות מול רצונות הכלל כשזה לא מתאים לו. ואכן, העקרב אינו מתמסר בקלות: הוא דורש הוכחות בשטח שהוא באמת יכול לסמוך עליך. יקח לו הרבה מאוד זמן עד שהוא יפתח את החלון ויזמין אותך להיכנס. אבל משנכנסת, זכית לחבר אמיתי לכל החיים, ובכל מצב.

אז כמו שראינו, העקרב הוא קטן-אמונה: מגיל צעיר החיים לימדו אותו שלא משתלם להיות אופטימי, וכל רגע הם ממשיכים להוכיח את זה מחדש. מה עושים העקרבים בנידון? עורכים בדיקות קבלה קפדניות, לא רק לידידים, אלא גם לבני זוג פוטנציאליים, ובעצם למי לא?

חשוב לזכור שהעקרב מאוד נאמן. לכן הוא גם דורש את הנאמנות הזו מהזולת, ולא מוכן להתפשר עליה. אולי משום כך הוא נראה לאחרים מאוד טוטאלי, הולך עד הסוף, ולא עושה חשבון כשמשהו מדליק אותו - אז הוא עלול להיכנס למקום אובססיבי מאוד ובלתי מתפשר, וגם לא קל לו עצמו. בגלל שהעקרב נשלט על ידי כוכב פלוטו, האחראי על הצורך לחוות כל דבר בצורה טוטאלית, נראה לעיתים שהעקרב אוהב לעשות לעצמו חיים קשים, לצאת עם טיפוסים לא קלים ולדרוש מעצמו ומהסביבה לא מעט.

העקרב גם יצירתי מאוד, מנסה ללכת עם מה שהוא מרגיש מעל הכל, ולא להתפשר על הרגשות שלו. המחוייבות שלו לעצמו ולדברים שלו מאוד עמוקה, ועלולה להפוך אותו לקיצוני ולקנאי נוראי, לרכושן לא קטן ולמישהו שלא מוכן לוותר על דברים שמעניקים לו משמעות, כוח וכסף. כשהעקרב לא מקבל את מה שהוא רוצה הוא לא מוותר - הוא רק לא יראה לך את זה. אבל אל תטעה - עקרב אמיתי לא שוכח ולא סולח, ויום אחד המעגל הקטן שלו עם העולם ייסגר...

תחזית שנתית

העקרב נחשב כאחד המזלות היותר מופנמים וסגורים על פני גלגל המזלות, אבל שהותו של יופיטר במזל בתולה משנה את האנרגיה הזו, והופך את התחום החברתי לפעיל במיוחד השנה בחייכם.

ואכן, אפשר לומר שהשנה הזו למדתם לא מעט לגבי שיתופי פעולה עם אנשים אחרים, כמו גם על היכולת שלכם להתמקד במלה 'ביחד' כדרך להשיג מטרה בכוחות משותפים, ולא לפעול אך ורק באופן סוליסטי.

השיעור הזה אינו קל שכן הנטייה הטבעית של העקרב לעשות הכל לבד – או לוותר, מהיותו בעל גישה טוטאלית של הכל או כלום, אבל מסתבר שזה לא נורא כל כך לעבוד עם אחרים, בעיקר אחרי שמכירים אותם וגם מאפשרים להם להכיר אתכם ואת נקודות התורפה שלכם מקרוב.

יופיטר גם מביא איתו את הצורך והאמביציה להשתלב במוסדות וארגונים בחייכם, או לפחות לפעול ביחד איתם ובכוחות משותפים להגיע למטרות הגדולות מכוחו של היחיד. דרך הלימוד הזו תאפיין גם את השנים הקרובות, שכן הדלתות שיופיטר פותח אינן נסגרות כשהוא ממשיך הלאה אלא ממשיכות להיות פעילות גם אז.

הקושי האמיתי שהתחלתם לחוות בשנה הקודמת, בעיקר אלה מכם שנולדו בתחילת המזל, הוא את כובדו של כוכב סטורן הנוקשה הנמצא בתחילת מזל קשת. סטורן מכביד ומכריח אתכם להעמיד את שתי הרגלים על הקרקע רגשית וכלכלית והוא עושה זאת פעמים רבות בדרך הקשה, ומבלי לרחם: השיעורים שלו קשים, ולא מעט מכם מרגישים כובד רציני אם בלב או בחשבון הבנק, אבל כשיצא ממזל קשת בעוד כשנתיים אתם תודו לו על השעור הזה...

ארגון מחדש של חשבון הבנק שלכם וארגון מחדש של כל נושא החומר והכספים בחייכם – זהו חלק משמעותי מהשעור של סטורן, ואלה שלא הצליחו להפנים זאת בשנה הקודמת, יעברו שוב את הטירונות הזו השנה תוך לקיחת אחריות מלאה על התהליך ועל אחריותכם האישית להצלחה שלכם – לא פחות מכך.

שהותו של כוכב מרס במזל שלכם בין החודשים אפריל ויוני, פעם כשהוא הולך קדימה ופעם כשהוא נע אחורנית ואז שוב קדימה, מביא איתו ים של אנרגיה חזקה ויוזמת והרבה קסם אישי ונוכחות, אך גם לא מעט תסכולים וכעסים כשדברים לא קורים בדיוק כפי אתם רוצים, הן חומרית וכלכלית והן רגשית. אך אין טעם לשבור את הכלים כשזה קורה: כדאי רק להפנים את הצורך לפעול עם הראש ולא עם השרירים בסיטואציה, ולפעול בחכמה מתוך מודעות ואחריות מליאות לנעשה, כי רק כך תלמדו. שליטה היא מלת המפתח כעת, לטוב ולרע, ואם תלמדו לוותר עליה – תוכלו במפתיע רק אז, דווקא אז, לזכות בה.